Kursy lutowania twardego metodą 912 - Płomieniowe i metodą 918 - rezystancyjne.

Nasza firma już od długiego czasu zajmuje się prowadzeniem szkoleń w obrębie prac przemysłowych. W ramach swoich działań oferujemy między innymi kurs lutowania twardego metodą 912, a także szkolenie lutowania metodą 918. Obie realizacje są bardzo często wykorzystywane w zakładach przemysłowych, dlatego wiedza na temat, jak prowadzić poszczególne czynności będzie nie do przecenienia podczas rzeczywistej pracy. Oferowane przez nas szkolenia są prowadzone w całej Polsce.

Zaufaj profesjonalistom w branży

Lutowanie twarde metodą 912 jest inaczej nazywane płomieniowe, natomiast realizacje metodą 918 może być szerzej znane jako rezystancyjne. Proponowane przez nas szkolenia są skierowane do osób chcących zdobyć uprawnienia w zakresie montażu i serwisowania instalacji chłodniczych, urządzeń klimatyzacyjnych, pomp ciepła oraz agregatów transportowych. Kursy są prowadzone przez prawdziwych fachowców w branży, co daje pewność kompleksowo przekazanej wiedzy i umiejętności.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, każda osoba wykonująca zawodowo prace lutownicze, powinna posiadać odpowiednie uprawnienia, dlatego po ukończeniu szkolenia każdy uczestnik otrzymuje stosowne zaświadczenie potwierdzające zdobyte kwalifikacje. Prowadzony przez nas kursy lutowania metodą 912 i 918 są przeznaczone zarówno dla osób nieposiadających żadnej wiedzy w tym zakresie, jak i dla osób posiadających już podstawowe umiejętności w obszarze tych konkretnych realizacji.

CZY UPRAWNIENIA DO LUTOWANIA SĄ POTRZEBNE?

Potwierdzenie posiadanych kwalifikacji od osób zajmujących się lutowaniem jest wymagane, zgodnie z podstawą prawną:
§27 Rozporządzenia MG z dn. 27 kwietnia 2000 r. w sprawie
bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych (Dz. U. Nr 40, poz. 470). 

Po ukończeniu kursu każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie potwierdzające zdobyte kwalifikacje.

  Kurs jest przeznaczony dla osób:

  • nieposiadających żadnej wiedzy/umiejętności w zakresie lutowania twardego gazowego i elektrooporowego  (rezystancyjnego)
  • posiadających podstawową wiedzę/umiejętności w zakresie lutowania twardego gazowego i elektrooporowego (rezystancyjnego)

O KURSACH

Jako profesjonalna firma szkoleniowa służymy fachową pomocą w zdobyciu niezbędnych uprawnień w zakresie lutowania twardego. 

Kursy metodą 912 oraz 918 obejmują teorię i naukę praktycznych umiejętności z zakresu posługiwania się palnikami gazowymi, oraz lutownicami elektrooporowymi. Pomożemy Ci uzyskać certyfikat do wykonywania prac przy urządzeniach oraz instalacjach klimatyzacyjnych i chłodniczych.

Kursy lutowania twardego umożliwią Ci rozwój zawodowy oraz podniesienie dotychczasowych kwalifikacji zawodowych. Uczestnicząc w kursach, zdobędziesz niezbędną wiedzę i kompetencje niezbędne do łączenia różnych elementów z wykorzystaniem lutu.

Kursy na lutowanie twarde prowadzimy na terenie całego kraju. Jako podmiot szkoleniowy z dużym doświadczeniem zapewniamy naukę na najwyższym poziomie.

Profesjonalna obróbka przemysłowa


W obecnych czasach podczas prowadzenia prac przemysłowych wykorzystywane są różne nowoczesne metody. Lutowanie twarde to technika łączenia metali za pomocą dodatkowego specjalnego spoiwa, które ma temperaturę topnienia niższą niż łączone materiały, ale wyższą niż 450°C. Proces ten jest stosowany, gdy konieczna jest wysoka wytrzymałość połączenia oraz odporność na wysokie temperatury i korozję. Realizacja znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, w tym w obszarze ogrzewania, wentylacji, klimatyzacji, motoryzacji, a także w produkcji.

Jak wygląda cały proces?


Proces lutowania twardego rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania powierzchni łączonych elementów. Należy je oczyścić z tłuszczu, rdzy, osadów i innych zanieczyszczeń, które mogą wpłynąć na jakość połączenia. Czyste elementy zapewniają lepsze rozpływanie spoiwa, co ma wpływ na trwałość połączenia.

Następnym krokiem jest dobranie właściwego topnika. Jest to element, który ułatwia proces poprzez usuwanie tlenków z powierzchni metalu i zapobieganie ich powstawaniu w trakcie pracy. Jego wybór zależy od typu spoiwa i łączonych materiałów.

Końcowy etap lutowania twardego


Po przygotowaniu i zastosowaniu topnika elementy są składane razem, a następnie podgrzewane za pomocą palnika, pieca lub innych urządzeń grzewczych do temperatury wyższej niż temperatura topnienia spoiwa, ale niższej niż temperatura topnienia łączonych metali. Lutowanie twarde jest cenione za trwałość i wytrzymałość połączeń, które są często silniejsze niż sam łączony materiał.


MASZ PYTANIA? Zadzwoń!

Tematyka kursów:

  • Materiały stosowane podczas lutowania twardego.
  • Przygotowanie stanowiska pracy zgodnie z wymogami  BHP.
  • Praktyczna nauka obsługi butli i reduktorów lub lutownic elektrooporowych
  • Ćwiczenia praktyczne z lutowania twardego metodą 912 lub 918

ZACHĘCAMY RÓWNIEŻ DO KONTAKTU Z DORADCĄ.